Loading Events

Events Search and Views Navigation

Find Events

Event Views Navigation

Events Search

Calendar of Events

Calendar of Events
понеделник вторник среда четврток петок сабота недела
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7

 74 години  од ослободувањето на  Кавадарци.

8

Ден на независноста на Република Македонија

9
10
11
12
13
14
15

27 година од погинувањето на Мишо Митрев –помлад офицер на тогашната ЈНА.

16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

74 години на Првиот партизански одред кај месноста Оово –Гумињата и загинувањето на првоборецот Данчо Поп-Атанасов.

29
30
+ Export Events